Wstajesz rano i w lusterku widzisz opuchnięte i podkrążone oczy? Żaden sposób nie działa, makijaż nie kryje? Opuchnięte oczy są oznaką zmęczenia, nieprawidłowej diety, zbyt dużej ilości alkoholu lub stresu. Warto pamiętać w takich sytuacjach o sprawdzonych i niezawodnych domowych trikach, które pozwolą uratować nasz wygląd.
Mleko. Niewiele osób wie, że zimne mleko ma właściwości zwężające naczynia krwionośne orz usuwa obrzęki. Dodatkowo tłuszcz zawarty w mleku łagodzi podrażnienia skóry i idealnie nawilża skórę.
Jak radzić sobie z opuchniętymi oczami?
Czy zielona herbata pomaga na podkrążone oczy?
Wlewamy schłodzone mleko do miseczki i maczamy w nim dwa płatki kosmetyczne. Wyciskamy je i kładziemy na powiekach. Jeżeli będą już ciepłe, ponownie maczamy je w zimnym mleku. Czynność powtarzamy przez 15 minut.
Jajka. Białko jajka ma właściwości ściągające, oczyszcza oraz wygładza skórę.
Aby zrobić maseczkę z jajek należy dwa białka ubić. Sztywną pianę nakładamy na skórę pod oczami. Po 15 minutach zmywamy dokładnie wyschnięte białko wodą.
Rumianek, zielona i czarna herbata. Rumianek jest naturalnym lekiem przeciwzapalnym – łagodzi podrażnienia i pomaga złagodzić zaczerwienienia i obrzęk wokół oczu. Zielona i czarna herbata działają antybakteryjnie, ściągająco, napinają skórę, zmniejszają obrzęk.
Dwie torebki rumianku lub zielonej lub czarnej herbaty umieszczamy w świeżo zagotowanej wodzie na około 3 minuty. Następnie wyjmujemy je z wody, kładziemy na kilka minut do lodówki i czekamy aż ostygną. Następnie kładziemy woreczki na powieki i trzymamy przez 15 minut.
Łyżki. Okład z zimnych metalowych łyżek zmniejsza obrzęk i usuwa zaczerwienienie.
Cztery metalowe łyżki umieszczamy w szklance wody z lodem. Po schłodzeniu kładziemy dwie na powiekach i kolejne dwie pod oczami. Zmieniamy je, gdy staną się ciepłe i ponownie zanurzamy je w wodzie. Czynność powtarzamy, aż opuchnięcia znikną.
Ogórek. Świeże ogórki usuwają obrzęki, likwidują opuchnięcia, cienie pod oczami, działają ściągająco, wygładzają oraz odświeżają skórę.
Dwa schłodzone plasterki ogórka kładziemy na oczach. Odprężamy się o trzymamy je przez 10-15 minut. Po upływie tego czasu usuwamy plasterki i przemywamy twarz zimną wodą.
Kremy pod oczy i masaż. Najlepsze są te na bazie rozmarynu lub mięty, ponieważ pozwalają zlikwidować opuchliznę. Nakładanie kremu dobrze jest zacząć od masażu skóry wokół oczu. Zaczynamy od wewnętrznej części brwi i poruszamy się kolistym ruchem dookoła gałki ocznej aż do kanalika łzowego. Masaż należy robić delikatnie, najlepiej palcami serdecznymi przez około 5 minut każdego ranka. Masaż pobudzi krążenie krwi w tym obszarze i pozwoli zmniejszyć znacznie opuchliznę.
Makijaż maskujący. Jeżeli efekty nadal nie są satysfakcjonujące, można wykonać prosty makijaż, który pozwoli zatuszować problem. Wzdłuż dolnej linii rzęs należy wykonać kreskę białą kredką, która doda oczom światła. Trzeba zrezygnować z obrysowywania oka czarną kredką jednocześnie na dolnej i górnej powiece. Skupmy się również na wydłużeniu rzęs – odciągną one uwagę od mankamentów wokół oczu. Należy również zadbać o podkreślenie brwi, które nadadzą oku wyrazistości.
Co o tym sądzisz?