45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bioprazol Bio

Bioprazol BioBioprazol Bio
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Produkt leczniczy
Producent: BIOFARM
Postać: kapsułki kapsułki twarde
Cena: 9.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Bioprazol Bio

Bioprazol Bio, 10 mg, kapsułki twarde, 7 szt

Lek zatrzymuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, eliminując tym samym objawy zgagi i innych dolegliwości refluksowych.

Skład

substancja czynna: omeprazol 10 mg (Omeprazolum)
substancje pomocnicze: sacharoza, ziarenka, karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), sodu laurylosiarczan, powidon, potasu ołeinian, hypromeloza, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), tretylu cytrynian, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelatyna, erytrozyna (E127), żółcień chinolinowa (E104), czerwony tlenek żelaza (E172), woda oczyszczona.

Wskazania

Lek dla osób z objawami nadkwaśności jak cofanie kwasu żołądkowego do przełyku bądź cierpiących na zgagę.

Dawkowanie

Preparat dla osób dorosłych. Zaleca się stosować 2 kapsułki na dobę a w razie ustąpienia objawów, zmniejszyć dawkę do jednej kapsułki. Zwiekszyć ponownie do 2, w razie nawrotu objawów. Lek nie koliduje z alkoholem, można go przyjmować na pusty żołądek, działa całą dobę. Kapsułkę połykamy w całości, nie krusząc czy przegryzając. Przyjmujemy najlepiej rano, przed jedzeniem, popijamy wodą. W przypadku braku poprawy, lub nasileniu się objawów po 2 tygodniach stosowania, należy  skontaktować się z lekarzem.

Osoby z niewydolnością wątroby, powinny zgłosić się do lekarza w celu ustalenia odpowiedniego dawkowania leku. Osoby z niewydolnością nerek, lub w podeszłym wieku nie muszą zmieniać zalecanej dawki. W przypadku zaburzeń połykania, kapsułkę otwieramy i mieszamy z sokiem owocowym lub innym kwaśnym napojem.
 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na omeprazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Omeprazolu, podobnie jak innych inhibitorów pompy protonowej, nie należy stosować w skojarzeniu z atazanawirem.

Działania niepożądane:

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku pojawienia się poniższych rzadkich objawów (mniej niż u 1 na 1000 leczonych pacjentów) takich jak:

  • obrzęk naczynioruchowy (np. opuchnięcie twarzy, języka i tchawicy, które powodują zaburzenia oddychania)
  • reakcja alergiczna (objawiająca się często wysypkami skórnymi, świądem i zaczerwienieniem skóry, pęcherzami na skórze i owrzodzeniami ust i (lub) oczu, niekiedy z towarzyszącą wysoką temperaturą),
  • rumień wielopostaciowy - zespół Stevensa-Johnsona (pęcherze i ubytek naskórka z krwotocznymi strupami na błonach śluzowych jamy ustnej i nosa, spojówkach, narządach płciowych), zespół Lyella (na skórze pojawiają się pęcherze podnaskórkowe, które po pęknięciu tworzą sączące nadżerki).


Ogólnie lek jest dobrze tolerowany. Działania niepożądane, jeśli wystąpią, są łagodne i przemijające. Podczas przyjmowania leku obserwowano:
Cyęsto występujące działania niepożądane: bóle głowy, biegunki, zaparcia, bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów,
Niezbyt często występujące działania niepożądane: zawroty głowy, parestezje (objawiają się samoistnie występującymi wrażeniami czuciowymi o charakterze pieczenia, kłucia, mrowienia, palenia, dotyczącymi określonych okolic skóry), nadwrażliwość na światło, złe samopoczucie, senność, bezsenność, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, wysypka, zapalenie skóry i (lub) świąd, pokrzywka,
Rzadko występujące działania niepożądane: nawracające stany splątania (zaburzenia świadomości), pobudzenie, agresja, depresja i omamy (przede wszystkim u ciężko chorych pacjentów), ginekomastia (powiększenie gruczołu piersiowego u mężczyzny), suchość w jamie ustnej, żołądkowo - jelitowe zakażenie drożdżakowe, zmiany obrazu krwi (leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, pancytopenia), encefalopatia (uszkodzenie mózgu wywołujące wiele zaburzeń psychicznych i neurologicznych, często uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia intelektu i osobowości) u pacjentów z wcześniej występującą ciężką chorobą wątroby, zapalenie wątroby z (lub) bez współistniejącej żółtaczki, niewydolność wątroby, bóle stawów, bóle mięśni, osłabienie siły mięśniowej, impotencja, nadwrażliwość na światło (skóra), wysypka, łysienie, reakcje nadwrażliwości, gorączka, skurcz oskrzeli, śródmiąższowe zapalenie nerek, wzmożona potliwość, obrzęki obwodowe, nieostre widzenie, zaburzenia smakowe, niedobór sodu (hiponatremia).
Ponadto opisano nieliczne przypadki wystąpienia zwolnienia czynności serca (bradykardii), przyspieszenia czynności serca: częstoskurczu (tachykardii), podwyższenia ciśnienia tętniczego krwi. Związek występowania wymienionych wyżej objawów ze stosowaniem omeprazolu nie jest jednak jednoznacznie udowodniony.

Uwagi:

•    Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
•    Zdrowe żywienie i tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
•    Suplement diety nie może być zamiennikiem zróżnicowanej diety.
•    Należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci
•    Należy chronić przed wilgocią i światłem.
Bioprazol Bio opinia
Bioprazol Bio opinie
Bioprazol Bio ulotka
Bioprazol Bio skład
Bioprazol Bio dawkowanie
Bioprazol Bio przeciwwskazania
Bioprazol Bio cena
Bioprazol Bio zamienniki
Bioprazol Bio zamiennik
Bioprazol Bio odpowiednik
Bioprazol Bio tańszy zamiennik
Bioprazol Bio czy działa
zarzucanie kwasów do przełyku niestrawność nadkwaśność zgaga refluks pieczenie w gardle kwaśne odbijanie ochrona żołądka
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suche szampony - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Bioprazol Bio

Dodano: 11 Wrzesień 2015
Autor: iwona
Ocena:
próbowałam na refluks, polecono mi w aptece, ale nic nie pomogło :(
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bioprazol Bio

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach