45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Captopril Polfarmex

Captopril PolfarmexCaptopril Polfarmex
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 2.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 25mg, tabletki, 30 szt, 50mg, tabletki, 30 szt., 12,5mg, tabletki, 30 szt, blister
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Captoprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Captopril Polfarmex

Lek na receptę przeznaczony w stanach nadciśnienia tętniczego o różnym pochodzeniu. Szczególnie jako lek wspomagający w przewlekłej niewydolności krążenia pochodzenia sercowego.

Dawkowanie:

Doustnie, co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania preparatu u dzieci nie zostało dokładnie ocenione. Lek można stosować, gdy inne przeciwnadciśnieniowe leki są nieskuteczne. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia czynności układu krążenia (niedociśnienie, przyśpieszenie pracy serca). Skórne reakcje alergiczne (wysypki, pokrzywka, zaczerwienienie skóry, świąd, uczulenie na światło, zespół Stevensa Johnsona. Pokrzywka i świąd przemijają bez leczenia po kilku dniach stosowania zmniejszonej dawki). Zaburzenia czynności przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka a także zaparcia, utrata apetytu). Bóle i zawroty głowy, uczucie nadmiernego zmęczenia, bezsenność, parestezje w obrębie kończyn górnych, uczucie suchości w ustach, owrzodzenia w jamie ustnej. Zaburzenia odczuwania smaku (przemijająca bez leczenia utrata smaku, uczucie metalicznego smaku), zwykle ustępujące po 2 - 3 tygodniach leczenia, suchy męczący kaszel, rzadziej obrzęk naczynioruchowy. Zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Zaburzenia w gospodarce wodno-elektrolitowej; wzrost stężenia potasu zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek; spadek stężenia sodu zwłaszcza u pacjentów stosujących dietę niskosodową i równocześnie leki moczopędne. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych należy poinfromować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. bóle i zawroty głowy (zwłaszcza w początkowym okresie leczenia, po zwiększeniu dawki oraz u pacjentów stosujących dietę niskosodową lub stosujących lek w zastoinowej niewydolności krążenia), stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kaptopril, inne inhibitory konwertazy angiotensynowej lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby nerek, chore serce, podwyższony poziom aldosteronu, niewydolność krążenia, choroby tkanki łącznej, zaburzenia elektrolitowe, przewlekłe choroby płuc, astmę oskrzelową, zaburzenia funkcji wątroby. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, niesteroidowe leki przeciwzapalne (indometacyna i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne zmniejszają działanie przeciwnadciśnieniowe kaptoprylu). Kaptopryl zwiększa hipoglikemizujące działanie leków z grupy pochodnych sulfonylomocznika oraz insulin. Leki immunosupresyjne, allopurinol, cytostatyki, glikokortykosterydy stosowane ogólnie nasilają zmiany obrazu morfologicznego krwi wywołane przez kaptopryl. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Captopril Polfarmex ulotka
Captopril Polfarmex opinia
Captopril Polfarmex opinie
Captopril Polfarmex cena
Captopril Polfarmex przeciwwskazania
Captopril Polfarmex dawkowanie
Captopril Polfarmex skład
Captopril Polfarmex zamienniki
Captopril Polfarmex zamiennik
Captopril Polfarmex odpowiednik
Captopril Polfarmex tańszy zamiennik
Captopril Polfarmex czy działa
nadciśnienie niewydolność serca nadciśnienie tętnicze niewydolność krążenia wysokie ciśnienie lek na nadciśnienie nadciśnienie tętnicze krwi lek na wysokie ciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Captopril Polfarmex

Dodaj opinię o Captopril Polfarmex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach