45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Gliclastad

GliclastadGliclastad
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptÄ™
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 23.72 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 30 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 60 szt, 30 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 90 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Gliclazidum
Działanie: zwiększa wrażliwość komórek na insulinę
Ulotka:

Opis i skład produktu Gliclastad

Lek na receptę przeznaczony w cukrzycy insulinoniezależnej (typu 2) u osób dorosłych, szczególnie kiedy przestrzeganie diety, ćwiczenia fizyczne oraz zmniejszenie masy ciała nie wystarczają do utrzymania prawidłowego stężenia glukozy we krwi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zaleca się połykanie tabletki w całości. Uwaga! W trakcie leczenia należy unikać spożywania alkoholu oraz leków zawierających alkohol.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: ból brzucha, nudności, wymioty, niestrawność, biegunka i zaparcie. Rzadko: wysypka i świąd skory, zaczerwienienie, pokrzywka, powstawanie pęcherzy, zmiany we krwi, zaburzenia czynności wątroby, krótkotrwałe zaburzenia widzenia, zwłaszcza na początku leczenia. Tak jak w przypadku innych leków z tej samej grupy terapeutycznej (pochodne sulfonylomocznika), opisano przypadki znacznych zmian w liczbie komórek krwi, alergicznego zapalenia ściany naczyń krwionośnych, zmiany aktywności enzymów wątrobowych, a nawet zagrażającej życiu niewydolności wątroby. Gliklazyd nie ma istotnego wpływu na zdolność kierowania pojazdami i obsługiwanie maszyn. Jednakże, hipoglikemia spowodowana przedawkowaniem leku może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn zwłaszcza w początkowej fazie leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na gliklazyd, inne pochodne sulfonylomocznika lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwbólowe lub przeciwreumatyczne (takie jak ibuprofen lub fenylbutazon), leki zawierające alkohol, inne leki stosowane w leczeniu dużego stężenia cukru we krwi (doustne leki przeciwcukrzycowe) lub insulinę, leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub niewydolności serca, leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (flukonazol), leki stosowane w leczeniu niestrawności i choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, leki stosowane w leczeniu depresji, antybiotyki (sulfonamidy), leki stosowane w leczeniu chorób piersi, obfitych krwawień menstruacyjnych i endometriozy (danazol), leki stosowane w leczeniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego (chlorpromazyna), glikokortykosteroidy, leki stosowane w leczeniu astmy (salbutamol i terbutalina podawane we wstrzyknięciach). Gliklazyd  może nasilać działanie w przypadku jednoczesnego stosowania leków hamujących krzepnięcie krwi (warfaryna). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Insulina jest lekiem z wyboru w leczeniu cukrzycy w trakcie ciąży. Zaleca się zmianę doustnej terapii hipoglikemizującej na insulinoterapię w czasie planowania ciąży.

Gliclastad opinia
Gliclastad opinie
Gliclastad ulotka
Gliclastad skład
Gliclastad dawkowanie
Gliclastad przeciwwskazania
Gliclastad cena
Gliclastad zamienniki
Gliclastad zamiennik
Gliclastad odpowiednik
Gliclastad tańszy zamiennik
Gliclastad czy działa
cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 cukrzycy leczenie jaki lek na cukrzycę typu II cukrzyca dorosłych dolegliwości cukrzycowe cukrzyca i otyłość
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kosmetyki dla noworodków i niemowląt - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Gliclastad

Dodaj opiniÄ™ o Gliclastad

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenÄ™
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imiÄ™:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach