45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Helicid 20

Helicid 20Helicid 20
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 18.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 20 mg, 28 szt, kapsułki, 20 mg, 90 szt, 20 mg, kapsułki, (import równoległy), 28 szt, kapsułki, 20 mg, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Omeprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie soku żołądkowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Helicid 20

 

Lek na receptę stosowany u dorosłych: choroba refleksowa przełyku; owrzodzenia górnego odcinka jelita cienkiego (wrzody dwunastnicy) lub żołądka (wrzody żołądka); owrzodzenia zakażone bakteriami nazywanymi „Helicobacter pylori”; owrzodzenia spowodowane przez leki określane jako NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne); Helicid może być stosowany także w celu zapobiegania rozwojowi owrzodzeń podczas przyjmowania NLPZ; zbyt duża ilość kwasu w żołądku będąca skutkiem obecności zmiany rozrostowej w trzustce (zespół Zollingera-Ellisona). U dzieci powyżej 1 roku życia oraz masie ciała nie mniejszej niż 10 kg: choroba reflukosowa przełyku. U dzieci objawy tego zaburzenia mogą obejmować co cofanie się treści żołądkowej do jamy ustnej (zarzucanie/zwracanie pokarmu), wymioty oraz za mały przyrost masy ciała. Dzieci i młodzież  wieku powyżej 4 lat: owrzodzenia zakażone bakteriami nazywanymi „Helicobacter pylori”.  

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki należy połykać w całości przed posiłkiem lub na czczo i popić szklanką wody. Kapsułek nie należy zgniatać ani żuć. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć obecność procesu nowotworowego, z uwagi na to, że omeprazol może maskować obraz kliniczny i opóźniać rozpoznanie nowotworu. Preparat jest wrażliwy na wilgoć, dlatego wewnątrz nakrętki jest umieszczony środek pochłaniający wilgoć. Nie należy go spożywać, ani wyjmować. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują zaburzenia trawienia. Pozostałe działania niepożądane, obserwowane w czasie badań klinicznych i leczenia pacjentów, występują sporadycznie i są uważane za prawdopodobnie związane ze stosowaniem omeprazolu (są to: bóle brzucha, biegunka, zaparcia, nudności i wymioty, wzdęcia, suchość jamy ustnej, zakażenia drożdżakowe jamy ustnej i przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, senność, bezsenność, drętwienia, wysypka, pokrzywka, łysienie, bóle stawów i mięśni, nużliwość mięśni, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zapalenie wątroby, niewydolność wątroby, przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn). Inne działania niepożądane to zmniejszenie liczby krwinek białych obojętnochłonnych (neutropenia), małopłytkowość (trombocytopenia), brak granulocytów (agranulocytoza), niedokrwistość aplastyczna (pancytopenia). Występowanie po omeprazolu działań niepożądanych takich jak np.: zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, również należy poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omeprazol lub inne składniki preparatu, schorzenia wątroby (u pacjentów z przewlekłymi chorobami wątroby należy zredukować dawki omeprazolu). Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe (podczas jednoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych i omeprazolu należy monitorować czas protrombinowy), fenytoinę (Phenytoinum), diazepam (Relanium, Neorelium), sole żelaza, ketokonazol (Ketokonazol, Fungores), leki w postaci tabletek dojelitowych (Helicid może zmieniać miejsce ich działania, zamiast w jelitach specjalna otoczka będzie rozpuszczała się w żołądku). Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie określono w wystarczającym stopniu bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet ciężarnych i w okresie karmienia piersią. Z tego powodu lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie wiadomo, czy omeprazol jest wydzielany z mlekiem matki karmiącej, jednakże nie zaleca się stosowania w okresie laktacji.

Helicid 20 opinia
Helicid 20 opinie
Helicid 20 ulotka
Helicid 20 skład
Helicid 20 dawkowanie
Helicid 20 przeciwwskazania
Helicid 20 cena
Helicid 20 zamienniki
Helicid 20 zamiennik
Helicid 20 odpowiednik
Helicid 20 tańszy zamiennik
Helicid 20 czy działa
nadkwaśność zgaga wymioty owrzodzenia refluks przełyk jelito cienkie zakażenie bakteriami
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze tabletki na odchudzanie - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Helicid 20

Dodaj opinię o Helicid 20

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach