Nexium
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 73.03 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki dojelitowe, 20 mg, 28 szt, tabletki dojelitowe, 40 mg, 14 szt
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:
Opis i skład produktu Nexium
Lek wydawany na receptę przeznaczony do leczenia nadżerek w przy refluksowym zapaleniu przełyku. Preparatu stosuje się także aby zapobiegać nawrotom refluksowego zapalenia przełyku oraz w leczeniu objawowego refluksowego zapalenia przełyku.Sprawdza się także w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy współistniejącej z zakażeniem Helicobacter pylori. Lek ma za zadanie zapobiegać nawrotom wrzodu trawiennego u pacjentów z chorobą wrzodową, jest przyczyną zakażenia bakterią Helicobacter pylori.Lek pomaga zwalczać wrzody żołądka związane z leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymui (NLPZ). Stosowany jest także w profilaktyce, aby zapobiec wrzodom żołądka i dwunastnicy, które wiążą się z leczeniem NLPZ u pacjentów będących w grupie ryzyka.
Dawkowanie:
Doustnie, przed posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, nie należy ich żuć ani kruszyć. W przypadku trudności z połykaniem tabletki można rozpuścić w połowie szklanki wody niegazowanej. Nie należy rozpuszczać w żadnym innym płynie, ponieważ otoczka zabezpieczająca przed działaniem soku żołądkowego może zostać uszkodzona. Tak przygotowany roztwór, z widocznymi kuleczkami, należy wypić w ciągu 30 minut, nierozpuszczonych kuleczek nie należy żuć ani kruszyć. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy stosować u dzieci ze względu na brak badań.
Możliwe skutki uboczne:
Często: ból głowy, biegunka, ból brzucha, wzdęcie, nudności, wymioty, zaparcie. Niezbyt często: zapalenie skóry, świąd, pokrzywka, zawroty głowy, suchość w ustach. Dotychczas nie zaobserwowano, aby preparat wpływał na zdolność kierowania pojazdami lub obsługi maszyn, jednak ze względu na możliwe, rzadko występujące działania niepożądane należy zachować ostrożność.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrazliwość na esomeprazol oraz inne pochodne benzoimidazolu, wrodzoną nietolerancję fruktozy, glukozo-galaktozowy zespół złego wchłaniania oraz niedobór sacharazy i izomaltazy. Gdy przyjmujesz ketokonazol, itrakonazol, diazepam, warfarynę, diazepam, citalopram, imipraminę, klomipraminę, fenytoinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Zobacz zamienniki
Opinie o Nexium
Dodaj opinię o Nexium
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.