Ostolek
Postać: tabletki powlekane
Cena: 17.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 70 mg, 4 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum alendronicum
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:
Opis i skład produktu Ostolek
Lek na receptę mający zastosowanie podczas leczenia osteoporozy po menopauzie. Produkt ma za zadanie zmniejszyć ryzyko złamań kręgów i szyjki kości udowej.
Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować co najmniej 30 minut przed pierwszym posiłkiem, napojem lub innym lekiem spożytym danego dnia i popić zwykłą wodą. Inny płyn ( w tym woda mineralna), pokarm i niektóre produkty lecznicze mogą zmniejszać wchłanianie leku. Lek należy stosować bezpośrednio po wstaniu z łóżka i popijając pełną szklanką wody. Nie należy żuć tabletki lub pozwolić, aby rozpuściła się w jamie ustnej, ze względu na możliwość potencjalnego wystąpienia owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Po zażyciu leku nie należy kłaść się. Należy pozostać w pozycji pionowej (siedząc, stojąc lub chodząc) przez co najmniej 30 minut po przyjęciu tabletki.
Możliwe skutki uboczne:
Często: bóle głowy, bóle brzucha, uczucie dyskomfortu w żołądku lub odbijanie po posiłku, zaparcia,uczucie pełności lub wzdęcia, biegunka, oddawanie gazów, zgaga, trudności z przełykaniem, ból podczas przełykania, owrzodzenie przełyku, które może powodować bóle w klatce piersiowej, zgagę lub trudności, lub ból podczas przełykania, bóle kości, mięśni i (lub) stawów. Niezbyt często: nudności, wymioty, podrażnienie lub zapalenie przełyku lub żołądka, czarne lub smoliste stolce, wysypka, świąd, rumień. Rzadko: zaburzenia wzroku, ból lub zaczerwienienie oka; zwężenie przełyku; owrzodzenie jamy ustnej w przypadku żucia lub ssania tabletek; wrzody żołądkowe lub trawienne (czasami poważne i krwawiące) nie ma jednak pewności, że są one wywoływane przez Ostolek; ostre bóle kości, mięśni i (lub) stawów; wysypka z nadwrażliwością na światło, przejściowe objawy grypopodobne, takie jak bóle mięśni, złe samopoczucie ogólne, czasem gorączka, zwykle na początku leczenia; reakcja nadwrażliwości w tym pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy (jest to obrzęk mogący obejmować skórę oraz tkankę podskórną twarzy, języka, powiek, ust, krtani, jak również całego układu pokarmowego, kończyn, serca lub narządów płciowych); objawy małego stężenia wapnia we krwi charakteryzujące się skurczami i kurczami mięśni, uczucie mrowienia palców i okolicy ust. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość (alergię) na kwas alendronowy lub którykolwiek ze składników leku, jakiekolwiek problemy z przełykiem, małe stężenie wapnia we krwi, choroby nerek, problemy z połykaniem i trawieniem, chorobę nowotorową, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Podczas jednoczesnego stosowania, istnieje prawdopodobieństwo, że suplementy wapnia, leki zobojętniające sok żołądkowy i niektóre doustne produkty lecznicze mogą wpływać na wchłanianie alendronianu. Dlatego należy odczekać co najmniej 30 minut od przyjęcia leku Ostolek zanim zastosuje się jakikolwiek inny doustny lek. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią, Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Zobacz zamienniki
Opinie o Ostolek
Dodaj opinię o Ostolek
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.