Panprazox
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 7.51 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt,
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:
Opis i skład produktu Panprazox
Lek na receptę przeznaczony w stanach łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku. Odpowiedni dla długotrwałego leczenia refluksowego zapalenia przełyku i zapobiegania jego nawrotom. Przeciwdziałanie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym przez niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka. Leczenie skojarzone z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori i w przeciwdziałaniu nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentów z owrzodzeniami związanymi z zakażeniem H. pylori. Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka. Umiarkowana i ciężka postać refluksowego zapalenia przełyku. Długotrwałe leczenie zespołu Zollingera-Ellisona i innych zaburzeń związanych z patologicznie zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.
Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne:
Często: ból w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle głowy. Niezbyt często: nudności, wymioty, zawroty głowy, zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie), reakcje alergiczne (świąd, wsypka skórna). Rzadko: suchość w jamie ustnej, bóle stawów, uczucie przygnębienia, omamy, zaburzenia orientacji, stan splątania. Występowanie po zastosowaniu preparatu Panprazox takich działań niepożądanych, jak zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych. Gdy przyjmujesz atazanawir, ketokonazol, itrakonazol, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub dziecka.
Zobacz zamienniki
Opinie o Panprazox
Dodaj opinię o Panprazox
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.