Progastim
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 16.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg, kapsułki, dojelitowe, 28 szt., w butelce
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Omeprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:
Opis i skład produktu Progastim
Lek na receptę stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy,łącznie z zakażeniem Helicobacter pylori. lek leczy refluksowe zapalenie przełyku. Stosowany jest również w leczenie dolegliwości refluksowej przełyku. Skuteczny w zespole Zollinger-Ellisona. Stosowany profilaktycznie w zachłystowym zapaleniu płuc przed narkozą u osób z mozliwością pojawienia się aspiracji kwaśnej treści żołądka.
Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości. W przypadku trudności z połykaniem, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość połknąć; można również rozpuścić zawartość kapsułki w lekko kwaśnym płynie, np. soku owocowym, jogurcie lub kwaśnym mleku i wypić w ciągu 30 minut od przygotowania. Nie zaleca się podawania leku u osób poniżej 18 roku życia. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne:
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunki, zaparcia, wzdęcia, bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, suchość suchość w ustach). Bóle i zwroty głowy, drażliwość, niepokój, pobudzenie lub niepokój, zaburzenia snu, zaburzenia równowagi. Skórne reakcje alergiczne, uogólnione reakcje alergiczne, zapalenie dróg moczowych, zaburzenia funkcji wątroby, ginekomastia (powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn), zmiany obrazu krwi. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. W przypadku wystąpienia takich działań niepożądanych jak zawroty głowy, zaburzenia widzenia należy zachować szczególną ostrożność
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na omeprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby owrzodzenia przewodu pokarmowego na tle nowotworowym. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć obecność procesu nowotworowego, z uwagi na to, że omeprazol może maskować obraz kliniczny i opóźniać rozpoznanie nowotworu. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe (podczas jednoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych i omeprazolu należy monitorować czas protrombinowy), fenytoinę, diazepam, sole żelaza, ketokonazol, leki w postaci tabletek dojelitowych (lek może zmieniać miejsce ich działania, zamiast w jelitach specjalna otoczka będzie rozpuszczała się w żołądku). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub karmionego piersią dziecka.
Zobacz zamienniki
Opinie o Progastim
Dodaj opinię o Progastim
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.