45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Rawel SR

Rawel SRRawel SR
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 7.72 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu, 1,5 mg, 60 szt, tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu, 1,5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Indapamidum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Rawel SR

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu  samoistnego nadciśnienia tętniczego .

Dawkowanie:

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą, najlepiej rano. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Przed rozpoczęciem leczenia należy ocenić stężenie sodu, a następnie regularnie je kontrolować. Utrata potasu z hipokaliemią stanowi duże ryzyko związane ze stosowaniem leków moczopędnych tiazydowych i leków o podobnym działaniu. Należy zapobiegać rozwojowi hipokaliemii, szczególnie u pacjentów, u których ryzyko jej wystąpienia jest największe, np. u osób w podeszłym wieku, niedożywionych, leczonych wieloma lekami, u pacjentów z marskością wątroby z obrzękami i wodobrzuszem, z chorobą naczyń wieńcowych i niewydolnością serca. Częstsze oznaczanie stężenia potasu w osoczu jest konieczne we wszystkich przedstawionych powyżej sytuacjach. Pierwsze oznaczenie stężenia potasu w osoczu wykonuje się w pierwszym tygodniu leczenia. W przypadku stwierdzenia hipokaliemii konieczne jest uzupełnienie potasu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zmniejszenie stężenia sodu i potasu w osoczu, zwłaszcza u chorych z grup zwiększonego ryzyka. Zwiększenie stężenia kwasu moczowego i glukozy we krwi. Uczucie zmęczenia, zawroty głowy przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą, zwiększone ryzyko odwodnienia u osób w podeszłym wieku i pacjentów z niewydolnością serca, nudności, zaparcia, suchość w jamie ustnej, męczliwość, zaburzenia czucia, bóle głowy. U pacjentów z niewydolnością wątroby możliwość rozwoju encefalopatii wątrobowej. Reakcje alergiczne, zwłaszcza skórne, wyjątkowo rzadko zapalenie trzustki. Lek może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów antydopingowych u sportowców. Lek może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, szczególnie w początkowym okresie stosowania lub w przypadku stosowania dodatkowego leku przeciwnadciśnieniowego (zwiększone ryzyko wystąpienia objawów związanych z nadmiernym obniżeniem ciśnienia tętniczego).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na indapamid, sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia wątroby i/lub nerek, cukrzycę, obniżony poziom potasu. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, środki mogące obniżać stężenie potasu w surowicy, metotreksat, preparaty naparstnicy (hipokaliemia jest czynnikiem usposabiającym do wystąpienia objawów toksyczności glikozydów naparstnicy), leki przeciwarytmiczne, sole litu, leki przeciwdepresyjne, środki przeczyszczające, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki sterydowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, należy unikać stosowania leków moczopędnych u kobiet w ciąży. Nigdy nie należy ich stosować w celu leczenia fizjologicznych obrzęków występujących w czasie ciąży. Leki moczopędne mogą powodować niedokrwienie płodowo-łożyskowe z ryzykiem zaburzenia wzrostu płodu. Karmienie piersią nie jest zalecane (indapamid przenika do pokarmu kobiecego).

Rawel SR opinia
Rawel SR opinie
Rawel SR cena
Rawel SR skład
Rawel SR ulotka
Rawel SR dawkowanie
Rawel SR przeciwwskazania
Rawel SR zamienniki
Rawel SR zamiennik
Rawel SR odpowiednik
Rawel SR tańszy zamiennik
Rawel SR czy działa
złe ciśnienie nadciśnienie nadciśnienie tętnicze niewydolność krążenia wysokie ciśnienie nadciśnienie tętnicze krwi wysokie ciśnienie krwi nadciśnienie samoistne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Rawel SR

Dodaj opinię o Rawel SR

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach