Rozacom
Postać: krople do oczu
Cena: 31.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (20 mg+5 mg)/ml, krople do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dorzolamidum + Timololum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:
Opis i skład produktu Rozacom
Lek na receptę stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia wewnątrz oka u osób cierpiących na jaskrę z otwartym kątem lub jaskrę w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, podczas gdy leczenie lekiem β-adrenolitycznymnie przynosi efektu.
Dawkowanie:
Zakraplać do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Soczewki kontaktowe należy zdjąć przed zakropleniem oczu i można je ponownie założyć co najmniej po upływie 15 minut od podania leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem
Możliwe skutki uboczne:
Bardzo często: uczucie palenia i kłucia, zmiana odczuwania smaku. Często: ból głowy, niewyraźne widzenie, ubytek nabłonka rogówki, swędzenie, łzawienie, zapalenie powiek, podrażnienie powiek, zmniejszenie wrażliwości rogówki, suchość oka, zapalenie zatok. Niezbyt często: zawroty głowy, depresja, zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego, zaburzenia widzenia, zwolnienie czynności serca, duszność. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, astmę oskrzelową, obturacyjną chorobę płuc, zaburzenia rytmu serca, ciężkie zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz doustne leki β-adrenolityczne, leki przeciwarytmiczne (w tym amiodaron), glikozydy naparstnicy. Jeżeli stosujesz kilka leków okulistycznych należy zachować co najmniej 10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.
Zobacz zamienniki
Opinie o Rozacom
Dodaj opinię o Rozacom
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.