Ursocam
Postać: tabletki
Cena: 34.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 250 mg, 100 szt, tabletki, 250 mg, 25 szt
Działanie: żółciotwórcze
Ulotka:
Opis i skład produktu Ursocam
Lek na receptę przeznaczony do leczenia kamicy żółciowej przy zachowanej czynności pęcherzyka żółciowego (największą skuteczność leku osiąga się przy kamieniach małych, niezwapniałych o średnicy poniżej 20 mm).
Stosowany także w zapobieganiu kamicy żółciowej u osób otyłych, które oczekują szybkiego efektu odchudzania.
Polecany również w leczeniu pierwotnej, żółciowej marskość wątroby.
Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Uwaga! Podczas leczenia należy okresowo badać aktywność aminotransferaz we krwi. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne:
Przemijające zaburzenia żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, biegunki, zaparcia). Sporadycznie mogą wystąpić: reakcje alergiczne, świąd, ból i zawroty głowy, spowolnienie pracy serca. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczna i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na kwas ursodeoksycholowy i inne kwasy żółciowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, powikłania kamicy żółciowej (przetoka pęcherzykowo-jelitowa, niedrożność lub ostre stany zapalne dróg żółciowych), zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroby trzustki, choroba wrzodowa, przewlekłe stany zapalne jelit, zwężenie brodawki Vatera. Gdy przyjmujesz cholestyraminę, kolestipol, leki zobojętniające zawierające glin, klofibrat, estrogeny, pochodne progesteronu, neomycynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia.
Zobacz zamienniki
Opinie o Ursocam
Dodaj opinię o Ursocam
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.